Aktualności
Historia Szkoły
Lista Poległych
Hymn szkoły
Absolwenci
Dyrektorzy
Nauczyciele
Samorząd szkolny
Info dla Rodziców
Maturzyści
Sukcesy
Stypendyści
Wymiana zagraniczna
Wydarzenia
Galeria
Biblioteka
UKS Gimpel
Rekrutacja
TBG
Statut TBG
Strona TBG


Aktualności arrow Sukcesy
Sukcesy Drukuj E-mail
Spis stron
Sukcesy
Osiągnięcia sportowe

 

rok 2012/2013

  

 Nagroda Starosty

W tym roku szkolnym Nagroda Starosty trafiła do rąk

Katarzyny Ligęzy z kl. IIIb.

Tegoroczna maturzystka, która ukończyła naszą Szkołę z wyróżnieniem, jest już posiadaczką indeksu Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który otrzymała za trzykrotne uzyskanie tytułu Laureata Konkursu Wiedzy Chemicznej. 

Kasi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dsc04266.jpg 


dsc04263.jpg

 


 Gabriel Jędrol oraz Marek Sral są laureatami IV miejsca w kategorii prac pisemnych w I edycji projektu-konkursu organizowanego przez IPN, Kuratorium w Krakowie oraz Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie pt. „Kresy” – polskie ziemie wschodnie w XX wieku: Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943 – 1944”.

 Od października 2012 roku uczniowie nad pracami na konkurs pracowali pod opieką Pani Anety Borkowskiej. Efektem kilkumiesięcznego zbierania materiałów i kwerendy źródeł były prace pisemne: „Nie o zemstę, a o pamięć wołają ofiary” Gabriela Jędrola oraz „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta” Marka Srala.

Nagrody wręczali Panowie: Aleksander Palczewski – małopolski kurator oświaty, dr Marek Lasota – dyrektor krakowskiego oddziału IPN, ks. prof. dr hab. Jan Szczepaniak – dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Jana Pawła II oraz gospodarz miejsca uroczystości - ks. dr Ryszard Barański.


Karolina Zaręba z klasy kl. II „B” została finalistką konkursu „Z Polski do Polski – powroty Polaków z syberyjskiego zesłania”

Opiekunką merytoryczna pracy była pani profesor Ludmiła Figiel.  


 

Izabela Bryja z klasy 2f zdobyła I miejsce w kategorii solista szkół ponadgimnazjalnych w Konkursie Pieśni Patriotycznych " Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".  


 III miejsce w eliminacjach wojewódzkich w XLI OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM TURNIEJU TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZYM PTTK zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Goszczyńskiego w Nowym Targu:

Anna Mróz (kl.II A),Albert Worwa (kl.II A) i Maciej Lichaj (kl.III G).

Opiekę nad uczniami sprawują mgr Wanda Domałacna-Teper i mgr Mirosława Czyż.


 

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny "uczniowie naszej szkoły otrzymali aż 13 wyróżnień.

 W kategorii Junior wynik bardzo dobry (103,75pkt) uzyskała uczennica klasy IF Izabela Polińska (op.K.Podkanowicz).

Ponadto w tej kategorii wyróżnienia otrzymali:

- z klasy Ic: Stanek Wiesław (op.J.Trybuła)

- z klasy Ia : Marta Bartoszko, Świder Krzysztof, Janos Daniel (op. W.Dworski)

W kategorii Student wyróżnieni zostali uczniowie:

- z klasy IIa: Faber Kamil, Anna Mróz, Pudzisz Andrzej (op.J.Trybuła)

- z klasy IIc: Wojsławski Witold, Widurski Łukasz, Sopala Konrad(op.J.Frączek))

- z klasy IIb: Oliwia Koczy (op.K.Podkanowicz).

- z klasy IIIe: Magierski Kamil (op.J.Trybuła)


W kolejnej edycji Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”wzięło udział 13 uczniów I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Troje uczniów uzyskało tytuł “TAON”:

Marta Bartoszko (kl.1a), Albert Worwa (kl.2a), Kamil Faber (kl.2a).

Opiekunem uczniów jest pan mgr Zbigniew Kopeć.


 

Uczennice I LO : Justyna Czyszczoń (2f) i Alicja Luberda (3d)

uzyskały tytuł finalisty w etapie centralnym XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Tytuł finalisty olimpiady zwalnia z egzaminu maturalnego z języka polskiego (100% na świadectwie maturalnym, z części pisemnej i ustnej!). Tytuł ten gwarantuje też maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych m.in. na studia humanistyczne i filologie obce na UJ. 


Uczeń naszej szkoły Michał Szymusiak z klasy Id zajął II miejsce na etapie diecezjalnym w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbył się 16 kwietnia w Instytucie Duchowości Karmelitańskiej w Krakowie. 


 Zespół złożony z uczniów I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu w składzie:

Ewa Piszczek (2b), Kinga Słowakiewicz (1a), Daniel Zagata (2b), Agnieszka Zając (2b), Karolina Zaręba (2b)

zdobył II miejsce w regionalnych zawodach z pierwszej pomocy.

Uzyskując najlepszy wynik spośród szkół powiatu nowotarskiego reprezentacja „Goszcza” zakwalifikowała się do zawodów na szczeblu województwa.

Grupę do zawodów przygotowywały: Agnieszka Słowakiewicz oraz Aleksandra Nowak pod opieką mgr Ewy Kolasy.


Uczennice: Aleksandra Gigoń- kl. 2e Katarzyna Ligęza- kl. 3b. zostały lauretkami Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ dla klas III i II.

Nagrodą dla Katarzyny jest indeks UJ - Wydział Chemii, kierunek Chemia lub Ochrona Środowiska.

Opiekun: mgr Bożena Szlembarska  


Uczennice klasy 2a:

Alicja Zoń,

Anna Mróz

Paulina Salamon

zajęły II miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Zakopanem zorganizowanym przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale. 


Uczennice:

Anna Lasak (2e),

Justyna Czyszczoń (2f)

Alicja Luberda 

Aleksandra Luberda (3d)

pomyślnie przeszły pisemny etap olimpijskich zmagań i zostały zakwalifikowane do kolejnego – ustnego etapu Olimpiady.

Opiekunami uczennic są: mgr T. Paśko, mgr J. Gil i mgr G. Klag


  Uczniowie:

Ita Kondera - kl. 2b

Aleksandra Gigoń - kl. 2e

Magdalena Dziurka - kl. 3i

Katarzyna Ligęza - kl. 3b

Dawid Bugara - kl.3b

Dariusz Kamiński - kl. 3b

zakwalifikowali się do finału Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ dla uczniów klas II i III LO. 

 Nauczyciele chemii- mgr Justyna Pałka, mgr Bożena Szlembarska. 


 
 Uczennica klasy Ia  Marta Bartoszko

zakwalifikowała się do zawodów II stopnia LXIV Olimpiady Matematycznej.

Opiekunem Marty jest pan mgr Wiesław Dworski. 


 

Do pisemnego etapu okręgowego Olimpiady Historycznej, zakwalifikowane zostały:

Ola Bezłada (za swoją pracę z etapu I otrzymała ocenę maksymalną czyli bardzo dobry) oraz

Ola Cabaj (ocena plus dobry).

Prace oceniały komisje złożone z pracowników naukowych UJ i UP.

Do okręgowego etapu ustnego przeszła Ola Cabaj, która za pracę z II etapu pisemnego otrzymała maksymalna liczbę punktów: 50.

Opiekun: pani mgr Aneta Borkowska  


 Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się :

Agnieszka Zając (2b)

Anna Lasak (2e)

Magdalena Dziurka (3J) .

Opiekunami uczennic są pani mgr Jagna Dziedzic oraz pani mgr Krystyna Janczura. 


  Do eliminacji okręgowych (pisemnych) XLIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się uczniowie:

 Sabina Drożdż (2d),

Anna Lasak (2e),

Kinga Świder (2e),

Maria Tylka (2e)

Alicja Luberda (3d),

Aleksandra Luberda (3d)

Karol Poręba (3d).

Justyna Czyszczoń (3f) 

Ich prace pisemne zyskały aprobatę Okręgowej Komisji w Krakowie.

Opiekunami ww. uczniów są: mgr Maria Ciężobka, mgr Jan Gil, mgr Grzegorz Klag, mgr Teresa Paśko.  


 Do okręgowego etapu olimpiady biologicznej, po napisaniu prac badawczych i ich ocenie przez komisję w Krakowie zakwalifikowały się następujące uczennice:

 Dagmara Mardak z klasy 3I,

Natalia Kopytek z klasy 3I,

Anna Bylina z klasy 2E,

Maria Tylka z klasy 2E,

Magda Bednarczyk z klasy 2E,

Oliwia Koczy z klasy 2B,

Diana Klich z klasy 2B,

Julia Kabacińska z klasy 2B,

Ewa Piszczek z klasy 2B.

Dodatkowo praca Dagmary Mardak na temat inwentaryzacji bocianów na terenie gminy Nowy Targ oraz praca Oliwii Koczy na temat antropofitów na terenie Nowego Targu zostały wyróżnione.

Opiekunami prac są mgr Krystyna Janczura i mgr Jagna Dziedzic. 


    Uczeń klasy IIa  Kamil Faber

otrzymał 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  na rok szkolny 2012/2013

 

 

 

rok 2011/2012

 

Uczennica klasy 2 f - Iwona Milaniak  zdobyła pierwsze miejsce

  •  w VIII edycji Konkursu Papieskiego, w regionie krakowskim.

W konkursie startowało kilkuset  uczniów z Małopolski. W nagrodę, wraz z 9 innymi finalistami z całej Polski, uczennica pojedzie latem do Rzymu.
Opiekunem Iwony jest ksiądz Mariusz Dziuba.


W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny " uczniowie naszej szkoły otrzymali 11 wyróżnień.

W kategorii Junior wyróżnienie otrzymali :

  • Faber Kamil (kl.1a)
  • Waksmundzki Tomasz (kl.1a)
  • Marcinek Alicja (kl.1e)
  • Wojsławski Witold (kl.1c)
  • Widurski Lukasz (kl.1c)

W kategorii Student wyróżnieni zostali:

  • Dziadoń Natalia (kl.3c)
  • Hełdak Zuzanna (kl.3e)
  • Florek Monika (kl.3c)
  • Szyszka Marek (kl.3)
  • Pańszczyk Mariusz (kl.3e)
  • Mozdyniewicz Ola (kl.3)

  • Kamil Faber z klasy 1a uzyskał 3 miejsce
  • w XVIII Krakowskim Konkursie Fizycznym.

Opiekunem ucznia jest pan mgr Zbigniew Kopeć.


II miejsce w eliminacjach wojewódzkich  w XL OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM TURNIEJU TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZYM PTTK  zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Goszczyńskiego w Nowym Targu: Anna Mróz (kl.I A), Albert Worwa (kl.I A) i Maciej Lichaj (kl.II G).

 Opiekunami uczniów są pani mgr Mirosława Czyż oraz pani mgr Wanda Domałacna-Teper.



  • Kamil Faber  z klasy Ia
  • uzyskał wyróżnienie i tytuł taona
  • w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko".

 Opiekunem Kamila jest pan mgr Zbigniew Kopeć.


  •  
  • XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
  • Uczennica naszej szkoły Adriana Złahoda z klasy II a, zajęła II miejsce
    i wywalczyła indeks na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz zakwalifikowała się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  • Natomiast uczennica Alicja Zoń z klasy I a, zajęła V miejsce na etapie diecezjalnym.

  • Opiekunami uczniów są mgr Wojciech Grzybek oraz ksiądz mgr Mariusz Dziuba.



  • Piotr Górowski z klasy IIIa  został  laureatem 

    Ogólnopolskiej Olimpiady  "Diamentowy Indeks AGH" z zakresu matematyki i uzyskał indeks na AGH.

    Opiekunem ucznia jest pan mgr Wiesław Dworski



  • Anna Lasak z klasy I e
  • zajęła 9 miejsce
  • w finale XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Opiekunem Ani jest pani  mgr Jagna Dziedzic


Uczennica klasy Ie - Anna Lasak zajęła V miejsce
w etapie diecezjalnym XXII Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

  W tym etapie startowało 141 uczestników. Opiekunem Ani jest pan mgr Wojciech Grzybek.


 Nasi uczniowie biorący udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie  "Diamentowy Indeks AGH" z zakresu matematyki  przeszli zwycięsko przez etap okręgowy w Krakowie i zostali  zakwalifikowani  do finału olimpiady:

 z klasy IIIa: Damian Koszarek oraz Piotr Górowski  (op. mgr W. Dworski)

z klasy IIIe:  Mariusz Pańszczyk (op. mgr K. Podkanowicz)


Uczennice naszego LO: Ewelina Gołębiowska (3d) i Aleksandra Luberda (2d) brały udział w XLII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Ich prace z etapu szkolnego zyskały aprobatę Okręgowej Komisji w Krakowie i 18 lutego br. obie uczennice reprezentowały I LO na pisemnych zawodach okręgowych II stopnia, na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Opiekunami uczennic są mgr Jan Gil i mgr Grzegorz Klag


 Rejonowa Licealiada w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców (czterech powiatów: suskiego, tatrzańskiego, myślenickiego i nowotarskiego).

Uczennice naszej szkoły w składzie:
Monika Małecka (2f) , Aleksandra Mozdyniewicz (2e), Katarzyna Zakrzycka  powtórzyły swój sukces z zawodów powiatowych i wywalczyły pierwsze miejsce oraz awans do zawodów wojewódzkich.


  W V edycji konkursu języka angielskiego "How well do you know English?".

Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszego liceum Dagmara Piszcz, drugie miejsce - Konrad Sopala, trzecie miejsce - Aleksandra Luberda


Katarzyna Dudek, uczennica kl. II b

zakwalifikowała się do II etapu 36. Olimpiady Języka Angielskiego

organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.

Opiekunem uczennicy jest pani mgr Dorota Figura


  •  Adela Mędoń (kl. Ib)
  • Anna Lasak (kl. Ie)
  • Natalia Barnasz (kl. Ie) 

zakwalifikowały się do okręgowego etapu XXVII Olimpiady Ekologicznej,


 Bartek Ligęza z klasy III b

zakwalifikował się do finału Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ dla klas trzecich.

Ponadto Bartek Ligęza oraz Dariusz Kamiński (klasa 2b) reprezentowali szkołę na Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików

Opiekunem uczniów jest pani mgr Bożena Szlembarska


Bartek Ligęza, Natalia Bryniarska, Małgorzata Topór z klasy III b

oraz Anna Róg  z  klasy IIIi 

zakwalifikowali się do okręgowego etapu XLI Olimpiady Biologicznej.

Opiekunowie: pani mgr Krystyna Janczura i pani mgr Jagna Dziedzic.


 Uczennica klasy IId Anna Gaździńska zakwalifikowała się do
II etapu XXXVIII Olimpiady Historycznej.

Opiekunem Ani jest pani mgr Aneta Borkowska.


Justyna Zadora z kl.II b, wraz z akompaniatorką Anną Sołtys wyśpiewała

III miejsce I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowotarskiego. 


 Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2011.

Zawodnicy strzelali z pozycji leżącej z karabinka Wostok SM-2 na dystansie 50 metrów.
Drużyny w składzie:
Dziewczęta: Klaudia Garlicka, Ania Hosaniak, Paulina Skupień( I zawody)- Ania Radoszek( II, III zawody)
Chłopcy: Mateusz Dziurdzik ( I, II zawody), Patryk Jethon, Michał Foryt( II, III zawody,) Dariusz Kamiński (I i III zawody)

Ponadto Klaudia Garlicka zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt.
Opiekun: mgr Ewa Kolasa


 

Michał Kubik z klasy III e zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Zjeździe Kajakowym.


 Lekkoatleci z I LO zajęli 8 miejsce wśród 349 sklasyfikowanych szkół
w Ogólnopolskim Rankingu Ligi Lekkoatletycznej
.

W Krajowym Finale, który przeprowadzono w Zielonej Górze, uplasowali się na miejscu 10.

Jest to najwyższa, w tym roku, pozycja szkolnej reprezentacji z terenu powiatu nowotarskiego, startującej w letniej, olimpijskiej dyscyplinie sportu.

Autorami sukcesu są: Dawid Wojtaszek, Wiktor Przybyła, Michał Tkaczyk, Robert Bieda, Adam Pawlikowski, Norbert Bieda, Mariusz Pańszczyk, Patryk Kasprzak, Tomasz Brandys,  Bartosz Grzesiak, Adrian Krauzowicz, Maciej Stopka Studencki, Michał Pyzowski, Franciszek Sutor, Gustaw Tlałka.



rok 2010/2011

 

W Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2011

Perspektyw i Rzeczpospolitej

  Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego znalazło się na 16 miejscu

spośród wszystkich szkół średnich województwa małopolskiego

 

Tomasz Francuz

otrzymał

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 na rok szkolny 2010/2011 


Tomasz Francuz, Jan Leśnicki

  • zostali Laureatami
  • IV Ogólnopolskiej Olimpiady "Diamentowy Indeks AGH"
  • z zakresu matematyki w roku szkolnym 2010/2011.

Opiekun uczniów: mgr J. Trybuła


Kamila Gruszczyńska z klasy 3c
zajęła I miejsce
w XV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej
-etap diecezjalny w Krakowie.
Jako jedyny uczestnik zdobyła najwięcej punktów zarówno w części wstępnej-pisemnej/87 punktów na 90/ jak i finałowej-ustnej/9-9/.

 

Michał Starczowski (IIg) i Szymon Kowalczyk (IIe)

zakwalifikowali się  do etapu wojewódzkiego

 olimpiady tematycznej:„ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” .

Opiekunem uczniów jest pan mgr Łukasz Miłek.


  • Bartłomiej Kumor 
  • zdobył
  • Indeks Kolegium   Nauczycielskiego  Języków Obcych
  • w Zakopanem.

Do ścisłego finału dostali się: Marta Salamon, Zuzanna Mycoń, Norbert Kubuszek, Bartłomiej Kumor, Mikołaj Kierski z klasy 3c

oraz Barbara Giżycka i Damian Jarząbek z 3E.


  Agata Botko i Kornelia Zgama

zostały laureatkami Małopolskiego Konkursu Czytelniczego

uzyskując III miejsce w województwie 

Do finału Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych "Dżuma" Alberta Camusa zakwalifikowały się: Agnieszka Kajda (3e), Agata Botko (3b), Kornelia Zgama (3b). 


 
Irena Dąbrowska, Anna Kozieł, Adam Rybiński, Bartłomiej Ligęza 
zostali  Laureatami etapu okręgowego  Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ 

Opiekunem uczniów jest pani mgr Bożena Szlembarska.


 Jakub Koszarek (kl. 3d) oraz Ewa Antolak (kl. 3g)

zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego

Opiekunem uczniów jest mgr Krystyna Podkanowicz.


 Uczniowie klasy IIIa:

  • Tomasz Francuz, Andrzej Pierwoła, Jan Leśnicki

  • zostali  zakwalifikowani do II etapu 
  • Ogólnopolskiej Olimpiady "Diamentowy Indeks AGH" 
  • z zakresu matematyki.
  • Opiekunem uczniów jest pani mgr Joanna Trybuła,

 Marcin Bigos, Natalia Chlebek, Kamil Wcisło.


  • zostali  zakwalifikowani do II etapu 
  • Ogólnopolskiej Olimpiady "Diamentowy Indeks AGH" 
  • z zakresu geografii.
  •  Opiekunami uczniów są panie: mgr Mirosława Czyż , mgr Wanda Domałacna- Teper,

 Uczniowie klasy 3D: Hubert Giłka, Paweł Gołębiowski, Paweł Wroński, Magdalena Olejniczak  zakwalifikowali się do etapu okręgowego

XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka -"Prawa dziecka a wymiar sprawiedliwości".

W finale eliminacji okręgowych olimpiady uzyskali następujące wyniki:
Paweł Gołębiowski - 9 miejsce,
Hubert Giłka - 13 miejsce,
Paweł Wroński - 14 miejsce.
Opiekunem uczniów jest pani mgr Katarzyna Wyrobek.

 

  • Uczennica  klasy IIb Sonia Klich
  • oraz
  • Absolwent Naszej Szkoły Paweł Filipiak
  • otrzymali
  • Stypendium Ministra Edukacji Narodowej
  • za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010.


W dniach 22.09.2010-25.09.2010 odbył sie turniej STUPAVA CUP 2010. Wzięły w nim udział drużyny z Czech, Słowacji Węgier i Polski. W grupie G94 Polskę reprezentowały MMKS Podhale Nowy Targ oraz Kadra Polski U-16. W składzie  Kadry grały uczennice i uczniowie naszej szkoły . Drużyna unihokeja dziewczyn wygrawając pięć meczy i remisując tylko raz wywalczyła I miejsce i złoty medal.

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Timek Agnieszka z klasy 1h.



 

 rok 2009/2010

 

 XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 Kamil Sydoriak z klasy IIe zajął IV miejsce  w XIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej (etap diecezjalny) organizowanym pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa.


  "Kangur Matematyczny 2010".

  • W kategorii "Junior" wyróżnienie uzyskali uczniowie:
  • Florek Monika - 116 pkt,
  • Dziadoń Natalia - 110 pkt,
  • Koszarek Damian- 108,75pkt,
  • Górowski Piotr - 100 pkt,
  • Kotarba Dominik - 100 pkt,

  • W kategorii "Student" wyróżnieni uczniowie to:
  • Spyrka Karol - 97,5 pkt,
    Leśnicki Jan - 93,75 pkt,
    Francuz Tomasz - 92,75 pkt,
    Spyrka Marcin - 87 pkt,
    Pierwoła Andrzej - 82,5 pkt.
  • Opiekunami uczniów są: mgr Joanna Trybuła i mgr Wiesław Dworski.


Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”.

Bartosz Hrehorowicz z klasy IIIa został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Diamentowy Indeks AGH" z zakresu matematyki zostali zakwalifikowani uczniowie:

  • Katarzyna Łukaszka, kl.IIIa 
  • Bartosz Hrehorowicz, kl.IIIa 
  • Konrad Kursa, kl.IIIa .
    • Opiekunem uczniów jest mgr Wiesław Dworski.

 Konkurs Języka Angielskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Zakopanem

 Norbert Kubuszek z klasy 2c (opiekun mgr A. Paprocka- Maciaś) oraz Aleksandra Mazur z klasy 3g (opiekun mgr M. Domalik) wygrali indeks w  Konkursie  Języka Angielskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Zakopanem.

Do finału konkursu w Zakopanem zakwalifikowali się ponadto: Łuczkowska Małgorzata, Sproch Bartłomiej,  Giżycka Barbara, Kierski Mikołaj, Kumor Bartłomiej, Grygiel Magdalena, Kosińska Olga, Jethon Patryk, Łabuz Anna, Pachniowski Artur. Opiekunami uczniów były panie: mgr A. Paprocka- Maciaś, mgr M. Domalik, mgr D. Molewicz.



 Międzyszkolne Zawody Matematyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego

Laureatami  etapu rejonowego Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych zostali:

  • Piotr Górowski,
  • Natalia Dziadoń,
  • Katarzyna Czepiel,
  • Tomasz Kowalczyk,
  • Tomasz Francuz,
  • Jan Leśnicki.

33 Olimpiada Języka Niemieckiego

      Fabian Lesner (kl. IIB) zajął 13. miejsce w etapie centralnym, który odbył się w dniach od 9 do 11 kwietnia 2010 roku. Uzyskał tytuł laureata Olimpiady oraz 100% z matury z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.


 Konkurs Czytelniczy "Zbrodnia i kara"

Ewelina Gołębiowska (1d), Dawid Małecki (1d), Anita Nowak (1d), Zuzanna Zapiórkowska (3b), Kinga Koczór (3f) zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkurs Czytelnilczego "Zbrodnia i kara".


III Konkurs "How well do know English".

W konkursie miejsca finałowe uzyskali:

  • Norbert Kubuszek (2c),
  • Bartłomiej Kumor (2c),
  • Barbara Giżycka (2e).

W Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009
Perspektyw i Rzeczpospolitej
  Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego znalazło się na 25 miejscu
spośród wszystkich szkół średnich województwa małopolskiego.

Na pierwszych 33 miejscach oprócz naszej szkoły nie znalazła się żadna inna szkoła średnia z powiatu nowotarskiego ani z powiatu tatrzańskiego.

 Konkurs Wiedzy Chemicznej

Paweł Filipiak (kl.3b), Jakub Kapuściarz (kl.3b), Tomasz Francuz (kl.2a), Jan Leśnicki (kl.2a) zostali Laureatami okręgowych zawodów Konkursu Wiedzy Chemicznej i zakwalifikowali się do finału .  Opiekunem uczniów jest pani mgr Bożena Szlembarska.


 Ogólnopolska Olimpiada "Diamentowy Indeks AGH"

Do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Diamentowy Indeks AGH" zostali zakwalifikowani uczniowie:

  • Tomasz Francuz, kl.IIa - opiekun mgr Joanna Trybuła,
  • Katarzyna Łukaszka, kl.IIIa - opiekun mgr Wiesław Dworski,
  • Bartosz Hrehorowicz, kl.IIIa - opiekun mgr Wiesław Dworski,
  • Konrad Kursa, kl.IIIa - opiekun mgr Wiesław Dworski,


 
XXXIX Olimpiada Biologiczna.

Paweł Jarocki (3b) został Laureatem Etapu Okręgowego XXXIX Olimpiady Biologicznej.

 W etapie okręgowym olimpiady brali również  udział uczniowie: Paweł Filipiak (3b), Dominika Grzywacz (2b), Dominika Piłat (2b), Agata Sądelska (2b)

Prace badawcze Pawła Jarockiego i Dominiki Piłat zostały wyróżnione.

Opiekę nad  uczestnikami olimpiady sprawowały panie: mgr Jagna Dziedzic i mgr Krystyna Janczura.



  • Olimpiada Języka Niemieckiego

Fabian  Lesner zakwalifikował się do centralnego etapu Olimpiady Języka Niemieckiego. Opiekę nad Fabianem sprawuje pani mgr Jadwiga Leja. 


 LVI Olimpiada Chemiczna

Paweł Filipiak z klasy IIIb został finalistą I etapu zawodów okręgowych LVI Olimpiady Chemicznej i zakwalifikował się do II etapu.

Paweł również zakwalifikował się i wziął udział w warsztatach badawczych Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie. Opiekunem Pawła jest pani mgr B. Szlembarska.



 XL Olimpiada Literatury i Języka Polskiego.
 
Uczniowie: Aneta Pudzisz (3d), Aleksandra Plewa (3d), Julia Chowaniec (2f), Dominika Hornik (2f), Kamil Zubek (3a) zakwalifikowali się do okręgowych zawodów XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Opiekunami uczniów są: mgr Katarzyna Zmuda, mgr Jan Gil, mgr Grzegorz Klag.


 Konkurs " Życie i twórczość Juliusza Słowackiego",

Ola Kałafut z klasy IA (mat-fiz)  zajęła III miejsca w konkursie " Życie i twórczość Juliusza Słowackiego", który odbył się w Krakowie z okazji 200-lecia urodzin poety.

Ola znalazła się w trójce trzech najlepszych uczestników, spośród 140 uczniów szkół średnich Krakowa i województwa małopolskiego. Jest uczennicą pani mgr Teresy Paśko.


finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

Uczeń kl. 3b Paweł Filipiak zajął IV miejsce w sesji referatowej w kategorii prac naukowo-badawczych finału XIX Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem "CZŁOWIEK WOBEC ZMIAN KLIMATU".

Uczeń klasy 3b Paweł Filipiak został zakwalifikowany do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych w roku 2009/10. Paweł będzie mógł nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Fundusz. Będą to warsztaty, seminaria w czołowych placówkach badawczych i uczelniach.


 Pan Rafał Kos jest fundatorem 2 stypendiów dla wybitnych absolwentów szkoły, w tym jednego dla studenta prawa.
W tym roku komisja pod przewodnictwem pana Rafała Kosa przyznała stypendia dla:
Anny Kasprzyckiej - studentki prawa i rosjoznawstwa, absolwentki liceum z wyróżnieniem,
Doroty Guszkiewicz - studentki medycyny, finalistki Centralnej Olimpiady Biologicznej.



 

 
rok 2008/2009

 

54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej Teatrów Jednego Aktora

Katarzyna Turkot z klasy 2f zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu. 
Gratulujemy!

 

54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej Poezji Śpiewanej

Katarzyna Turkot z klasy 2f i Barbara Samolej z 1b zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu. 
Gratulujemy!


 

 

 

54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej Recytatorski

Szymon Chowaniec z klasy 3b zakwalifikował się do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu. 
Gratulujemy!



54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Turniej Wywiedzione ze Słowa

Jaśmina Polak z klasy 3b zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu. 
Gratulujemy!


Międzyszkolne Zawody Matematyczne

Laureatem Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych został uczeń klasy 2b Jakub Kapuściarz. 
Gratulujemy!


XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego  

W dniach 16 – 18 kwietnia odbyły się centralne eliminacje XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Biorące w nich udział Olga Kosińska i Aleksandra Wojtaszek miały możliwość popisania się swoją wiedzą i umiejętnościami. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego Aleksandra otrzymała tytuł finalisty, a Olga tytuł laureata uzyskując trzecią lokatę.
Obydwie Olimpijki są zwolnione z matury ( 100% rozszerzonej) i mają zapewnioną możliwość studiowania na wybranych uczelniach. O ocenie celującej z języka polskiego na koniec roku nie warto wspominać.
   Kochane Ole, cieszymy się razem z Wami, jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam wielu kolejnych powodów do radości! Oby praca związana z olimpiadą była impulsem do  niezwykłego rozwoju intelektualnego i  wstępem do osiągnięć naukowych!
Mamy nadzieję, że jeszcze o Was usłyszymy!


 

Małopolski Konkurs Czytelniczy
Bohaterowie Lektur Szkolnych
 Lord Jim  Josepha Conrada 

Laureatami zostali:

Renata Diurczak     uzyskała 33 punkty i zajęła  2 miejsce
Aleksandra Plewa   uzyskała 32 punkty i zajęła 3 miejsce
Anna Antolak         uzyskała 31 punktów i otrzymała wyróżnienie
Emilia Łukaszka     uzyskała 31 punktów i otrzymała wyróżnienie
Barbara  Piszczek   uzyskała 31 punktów i otrzymała wyróżnienie

Dobrymi wynikami może pochwalić się aż ośmioro pozostałych uczestników finału:
Mikołaj Wawrzonek, Sylwia Kaczmarczyk, Maria Antoł, Anna Figura, Jacek Mąka, Iwona Cholewa, Magdalena Grygiel, Agata Janczy.
Warto przypomnieć, że Anna Antolak, Renata Diurczak i Mikołaj Wawrzonek z klasy 3d o profilu matematyczno- fizycznym(!) byli laureatami poprzednich edycji konkursu.
Gratulujemy!



Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Do etapu okręgowego zakwalifikował się  Duda Łukasz, Marusarz Wojciech i Wawrzonek Mikołaj.
Gratulujemy!


Międzyszkolne Zawody Matematyczne

Do finału zakwalifikowali się:
Jakub Kapuściarz
Paweł Filipiak
Monika Malec
Gratulujemy!


Konkurs Wiedzy o Krajach  Niemieckojęzycznych

Dnia 26.03.2009 w Zakopanem odbyła się druga finałowa tura Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowanego przez Polsko-Niemieckie Forum Podhala.
Uczennice Andżelika Blacharczyk, Dorota Ciężobka oraz Katarzyna Cyrwus zajęły III miejsce.
Gratulujemy!


Konkurs Języka Angielskiego

Do II etapu Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez NKJO w Zakopanem zakwalifikowali się:
Kurpiel Ryszard kl.3b
Lesner Fabian kl. 1b
Gratulacje!

Małopolski Młodzieżowy Sejmik

Klaudia Sanek z kl. 3e uczestniczy Małopolskim Młodzieżowym Sejmiku "Młoda Małopolska w Krakowie".
Gratulacje!

Olimpiada Chemiczna

Do etapu okręgowego Olimpiady Chemicznej zakwalifikowali się:
Filipiak Paweł,
Kapuściarz Jakub.
Gratulacje!

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

Do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemiczne UJ dostali się:
Borowicz Ewa,
Gruszkiewicz Dorota,
Karkoszka Aneta,
Niemiec Aneta,
Śmiałkowska Patrycja,
Haza Szymon,
Filipiak Paweł.
Gratulacje!

XXXVIII Olimpiada Biologiczna

W etapie okręgowym Dorota Gruszkiewicz z kl. 3F zajęła 3 miejsce i przeszła do etapu centralnego (finał) natomiast Wojciech Pajerski z kl.3F został wyróżniony w etapie okręgowym.
Gratulacje!

XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego  

14 lutego 2009 roku Olga Kosińska z kasy 2d i Aleksandra Wojtaszek z kl. 2f rewelacyjnie odpowiadając na pytania postawione przez komisję okręgową zapewniły sobie udział w finale XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W historii Szkoły nie było jeszcze takiego przypadku, żeby dwie uczennice klasy przedmaturalnej zostały finalistkami olimpiady polonistycznej. Obie Ole musiały samodzielnie zrobić kurs języka polskiego z klasy drugiej i trzeciej w zakresie rozszerzonym i, oczywiście, napisać pracę  na etap szkolny, a podczas pisemnego etapu okręgowego rozwiązać test gramatyczny i przeprowadzić analizę wiersza. Część ustna polegała na obronie pracy przygotowanej wcześniej.  Olga Kosińska  wybrała temat: Język a płeć. Perspektywy historycznoliterackie. Swoje rozważania opatrzyła tytułem: „Gdybym była kobietą...” Płeć jako gra. Natomiast Aleksandra Wojtaszek napisała pracę Prawda serca – rzecz o romantycznym sposobie przedstawiania miłości  na temat: Między romantyzmem a kreacją. Romantyczne poematy o miłości.

Do finału zakwalifikowała się również Katarzyna Adamczyk z klasy 3c.

Gratulacje!



XXXV Olimpiada Historyczna

 Karolina Furca i Anna Kasprzycka z klasy 3A zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Historycznej.

Gratulacje!


Olimpiada Języka Niemieckiego

Fabian Lesner z klasy 1B zakwalifikował się do  II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie.

Gratulacje!

Konkurs Języka Niemieckiego

Fabian Lesner z klasy 1B zajął pierwsze miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego organizowanego przez NKJO w Zakopanem.
Gratulacje!
 

Olimpiada Języka Angielskiego

Ryszard Kurpiel z klasy 3B zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Języka Angielskiego.

Gratulacje!


Konkurs Języka Angielskiego

Do finału Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez NKJO w Zakopanem zakwalifikowali się:
Aleksandra Mazur kl. 2G
Małgorzata Łuczkowska kl. 2F
Bartłomiej Sproch kl. 2F
Mateusz Ziembala kl. 2F
Aleksandra Wojtaszek kl. 2F
Patrycja Jachymiak kl. 2F
Artur Pachniowski  kl. 2D
Fabian Lesner kl. 1B
 

XXXVIII Olimpiada Biologiczna

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do XXXVIII Olimpiady Biologicznej do etapu okręgowego w Krakowie:
1) Dorota Gruszkiewicz kl. 3F
2) Katarzyna Stolarczyk kl.3F
3) Wojciech Pajerski kl.3F
Zawody odbędą się 24.-25.I 2009r.
Gratulacje!
 

Wolontariat - po co to komu?

Joanna Bednarz uczennica 3 LPS została finalistką konkursu na najlepszy esej pt. "Wolontariat - po co to komu?". W piątek 5 grudnia 2008r. w MOK-u na II Dniu Wolontariusza została wybrana laureatką i otrzymała bardzo atrakcyjne nagrody.

Konkurs Recytatorski

Ryszard Kurpiel z 3B i Marta Salamon z 1C wzięli udział w finale Konkursu Recytatorskiego pt: "Zjednoczona Europa", który odbył się w MOK-u dnia 13 listopada. Ryszard zajął 2 miejsce a Marta otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje!


XVIII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

W finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, który odbył się 17-18 października w Katowicach w sesji referatowej Paweł Filipiak z klasy II B zajął III miejsce, natomiast w sesji posterowej Elżbieta Wojtas z klasy III F zajęła I miejsce a Wojciech Pajerski również z III F otrzymał nagrodę publiczności. Katarzyna Stolarczyk klasa III F otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje!!!

I Małopolski Konkurs Literacki

W I Małopolskim Konkursie Literackim "Człowiek obywatelem świata" Anna Antolak z kl.3d otrzymała w finale wyróżnienie.
Gratulacje!!!


Konkurs na napisanie "Podhalańskiej bajki profilaktycznej"

W finale Konkursu na napisanie "Podhalańskiej bajki profilaktycznej" Agnieszka Janeczek kl.IIf zajęła II miejsce.
Gratulacje!!!





 

Logo szkoły
I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
w Nowym Targu


Towarzystwo Bursy gimanazjalnej
Towarzystwo Bursy
Gimnazjalnej

 
 

 

Instytut Myśli Tischnera
Instytut Myśli
Józefa Tischnera

 

 

 

 

 




środa, 15 sierpień 2018