Aktualności
Historia Szkoły
Lista Poległych
Hymn szkoły
Absolwenci
Dyrektorzy
Nauczyciele
Samorząd szkolny
Info dla Rodziców
Maturzyści
Sukcesy
Stypendyści
Wymiana zagraniczna
Wydarzenia
Galeria
Biblioteka
UKS Gimpel
Rekrutacja
TBG
Statut TBG
Strona TBG

Gościmy
Aktualnie jest 8 gości online

Aktualności
:: Nasze uczennice otrzymały indeksy na Wydział Chemii UJ
środa, 16 kwiecień 2014

„Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach”

Philip Wylie

 

Uzdolnienia, rzetelna  praca  ukierunkowana  na poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności, brak lęku przed porażką i wiara we własne możliwości pozwoliły jedenastu uczniom klas II i III o profilu biologiczno-chemicznym dojść do finału Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ.

Trwające 180 minut zawody finałowe wymagały od uczestników przede wszystkim umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy do rozwiązywania zadań problemowych w szybkim tempie a także precyzji w przekazywaniu myśli w języku chemii i matematyki. Cieszy fakt, że wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą szkołę bardzo dobrze sobie poradzili a ich prace zostały wysoko ocenione.

Aleksandra Gigoń i Alicja Marcinek  otrzymały tytuły laureata oraz indeksy na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ola powtórzyła sukces z ubiegłego roku z wyższym 100% wynikiem.

Adela Mędoń i Izabela Kowalczyk wywalczyły wyróżnienia.

Na uznanie zasługują także: Magdalena Bednarczyk, Ita Kondera, Ewa Bryja, Magdalena Paczka, Anna Kosakowska, Katarzyna Radecka i Tomasz Kunka.

Udział w konkursie chemicznym jest  jedną z form aktywności tych osób w walce o życiowy sukces – gratulujemy, życzymy  wytrwałości i dużo wiary w siebie. 

 

Bożena Szlembarska, nauczyciel chemii I LO.


:: Wywiadówki
wtorek, 08 kwiecień 2014

Wywiadówki klas I i II – czwartek (10.04.2014)

16.00 – spotkanie Rady Rodziców w sali nr 12

15.45-16.30 – rozmowy indywidualne z nauczycielami

klasy I – 16.30 – wywiadówki z wychowawcami w salach lekcyjnych

klasy II – 16.30 – spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły w auli, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych


:: Konkurs szkolny o Janie Pawle II
czwartek, 03 kwiecień 2014

REGULAMIN  KONKURSU KRÓTKIE FORMY TEATRALNE

O JANIE PAWLE II

 

Organizator:

I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

 

Cele konkursu:

- Przygotowanie do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.

- Wspieranie rozwoju artystycznego młodych, utalentowanych ludzi

- Wyłonienie w drodze konkursu ,,Krótkie formy teatralne o Janie Pawle II” najlepszej grupy

lub klasy

- Wymiana doświadczeń kulturalnych między uczestnikami

 

Uczestnicy:

- Uczniowie I LO w Nowym Targu, prezentujący krótkie formy teatralne o Janie Pawle II

- W konkursie może wziąć udział grupa lub cała klasa

 

Zasady ogólne konkursu:

- Przedstawienie sceny z życia Karola Wojtyły przed wyborem na Stolicę Apostolską lub też związanej z pontyfikatem Jana Pawła II

- Uczestnicy biorący udział w konkursie podczas prezentacji wykonują 1 formę teatralną (czas: do 8 min.). Etap ten poprzedzony jest złożeniem scenariusza prezentacji do katechetów w określonym terminie

- Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją warunków technicznych i lokalowych, jakimi dysponuje organizator

- Jury dokona oceny uczestników w oparciu o ustalone, powszechnie stosowane kryteria artystyczne (przygotowanie, pomysł (scenariusz), treść (przesłanie), sposób przedstawienia (gra aktorów, zaangażowanie), wrażenie artystyczne, dodatkowe elementy (muzyka, rekwizyty, scenografia)) w skali od 1 do 10 w każdym kryterium.

- Sprawy nie ujęte w Regulaminie bądź sprawy sporne rozstrzygają organizatorzy konkursu.

 

Zgłoszenia:

- Zgłoszenia do konkursu przyjmują: prof.  Wojciech Grzybek lub ks. Ryszard Kilanowicz

 

Terminy i miejsca:

- Przygotowanie i oddanie scenariuszy do 15 IV 2014

- Prezentacje grup lub klas odbędą się w auli szkolnej 24 IV 2014 w godz. 9.40-13.10

- Po występach młodzieży nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

 

Nagrody:

- Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi


:: Wakacyjne warsztaty artystyczne we Francji
środa, 02 kwiecień 2014


 
:: Pierwsi w etapie oddziałowym konkursu PTTK!
środa, 02 kwiecień 2014

W dniu 28.03.2014 r. odbył się etap oddziałowy XLII  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Klikuszowej.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Mróz kl. 3A, Joanna Plewa kl. 1G i Albert Worwa kl. 3A, która zdobyła 1. miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Kolejne miejsca zajęły: II LO w Nowym Targu i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Eliminacje przeprowadzone były równocześnie na poziomie szkół gimnazjalnych i podstawowych. Program konkursu obejmował:

1. test wiedzy: krajoznawczej, turystycznej, topograficznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielenia pierwszej pomocy

2. część praktyczna: samarytanka (pierwsza pomoc przedmedyczna), turystyczne ABC, rowerowy tor przeszkód.

Następny etap, to zawody wojewódzkie. Gratulujemy drużynie!


:: Dzień Amerykański - podsumowanie
środa, 02 kwiecień 2014

Czwartek 20-tego marca upłynął w Goszczu pod znakiem Dnia Amerykańskiego, imprezy odbywającej się w naszej szkole po raz pierwszy.

Na początek wszyscy przybyli mieli okazje posłuchać kilku szlagierów w wykonaniu zespołu muzycznego w składzie: Ula Bryja, Iza Bryja, Kasia Bryniczka, Kuba Cudzich oraz Piotr Kret. Po występie muzyków nastąpiło oficjalne powitanie gości i uczestników. Następnie prowadzący Hubert Borowski ogłosił rozpoczęcie pierwszej rundy Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Pięć zespołów  stanęło w szranki w konkurencji, w której musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii, polityki oraz sztuki Stanów Zjednoczonych. Najlepsza drużyna w składzie: Marta Florek (1 A), Kasia Jachymiak (1 H) i Małgorzata Kałafut (1A) wyłoniona została w rundzie finałowej, w której wszyscy musieli odpowiedzieć na dziesięć niełatwych pytań. W czasie, gdy Jury ustalało werdykt, widownia odsłuchała The Star Spangled Banner, czyli hymnu Stanów Zjednoczonych w wykonaniu Dominiki Szyszki. Następnym punktem programu były prezentacje wybranych stanów. Wszystkie drużyny wykazały się niebywała wiedzą i pomysłowością w tej konkurencji, a po krótkiej naradzie, oceniwszy wartość merytoryczną i atrakcyjność przekazu, Jury wybrało zwycięzcę, a mianowicie zespół prezentujący Kalifornię. W skład zespołu weszli: Dawid Janczy (2G), Kuba Cholewa (2A), Krzysiek Świder (2A), Konrad Rozmus (2A) i Bartek Guńka (2G).

Dzień Amerykański był nie tylko ucztą dla ducha, lecz także dla ciała, gdyż przez cały czas na korytarzu działał punkt gastronomiczny serwujący typowe amerykańskie przekąski wypełniając korytarze naszej zacnej szkoły smakowitymi zapachami. Miejmy nadzieje, że to wydarzenie wpisze się na stałe w harmonogram imprez w następnych latach. Nie oddalibyśmy też sprawiedliwości Polonii z Chicago, gdybyśmy nie wspomnieli, że to właśnie Nasi Rodacy z Wietrznego Miasta ufundowali nagrody rozdane w trakcie tej imprezy. Należą się Im więc ogromnego podziękowania. Materiały, które od Nich otrzymaliśmy, były de facto inspiracją do zorganizowania Dnia Amerykańskiego.

 


:: Mistrz ortografii wyłoniony
czwartek, 27 marzec 2014

ROZDANIE NAGRÓD LAUREATOM BIBLIOTECZNEGO KONKURSU POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

27.03.2014 r. laureaci bibliotecznego konkursu poprawnej polszczyzny „Mistrz ortografii” odebrali nagrody z rąk pani dyrektor.

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” zdobył Mikołaj Kosiński z klasy 2 D

II miejsceKrzysztof Świder z klasy 2 A

III miejsceEwa Piszczek z klasy 3 B

 SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 


:: Sukces naszych uczennic w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
środa, 26 marzec 2014

25 marca mury auli szkolnej I LO w Nowym targu gościły najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów całego Podhala, Spisza i Orawy. Stało się to za przyczyną organizowanego już od wielu lat przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

18 drużyn stanęło w szranki, w których wykazać należało się rozległą wiedzą sięgającą od znajomości autorów utworów muzycznych z wielu epok, przez fragmenty utworów pisarzy „Burzy i naporu”, aż po wiedzę o ilości medali zdobytych przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię w ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Przyznać trzeba, że wśród uczestników były osoby, których wiedzy nie powstydziłby się niejeden znawca krajów niemieckojęzycznych.

Rywalizacja od początku była zaciekła, a walka o prowadzenie już od pierwszego pytania rozegrała się między drużyną LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, a drużyną LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Zespoły te szły „Kopf an Kopf” („ łeb w łeb” przyp. autor) by dosłownie w ostatniej rundzie, w ostatnim pytaniu rozstrzygnąć na swoją korzyść ten wspaniale zorganizowany konkurs. Laureatami została drużyna z naszej szkoły w składzie Paulina Salamon, Alicja Zoń i Anna Mróz, które popisały się wspaniałą wiedzą i fenomenalną taktyką. Nauczone porażką sprzed roku, gdy w tym samym momencie przegrały o kilka punktów, tym razem w ostatecznej rozgrywce okazały się najlepsze. Serdecznie gratulujemy im  i wszystkim drużynom biorącym udział w finale. Słowa uznania należą się również nauczycielom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie uczniów jak i organizatorom za przygotowanie samego konkursu.

Pierwszy raz finał tejże imprezy odbył się w naszej szkole. Fakt ten zbiegł się z okrągłą 10-tą już edycją Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Mamy nadzieję, że zagości on u nas na dłużej i stanie się jednocześnie dla wielu gimnazjalistów okazją do bliższego poznania naszej szkoły.


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >> 

Logo szkoły
I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
w Nowym Targu


Towarzystwo Bursy gimanazjalnej
Towarzystwo Bursy
Gimnazjalnej

 
 

 

Instytut Myśli Tischnera
Instytut Myśli
Józefa Tischnera

 

 

 

 

 
środa, 30 lipiec 2014